Tabella
 
1. Honvéd 19  42
2. Vasas
19
 39
3. Mezőkövesd 19  32
4. Kecskemét 19  30
5. Csákvár 19  29
6. Karcag 19  28
7. Szeged 19  25
8. Kozármisleny 19  25
9. VIDEOTON 19
 24

10.

Tiszakécske 19  24
11. BVSC 19  21

12.

Budafok

19

 21

13. Ajka 19  19
14. Békéscsaba 19  19
15. Szentlőrinc 19  18
16. Soroksár 19  17
  részletes tabella    
 
 Bejelentkezés
Magyar Kupa : Győr - Videoton 2-0
Kiesés emelt fővel
 
 
Elsőosztály hangulat, parázs mérkőzés, de nem sikerült meglepetést okozniuk a fehérvári fiataloknak.

MOL MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
ETO FC–Videoton FC Fehérvár (NB II) 2–0 (0–0)
Győr, ETO Stadion, 6218 néző. Vezette: Karakó
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ETO: Petrás – Bíró B., Csinger, Boldor, Bánáti (Benbuali, 60.) – Vitális, Vingler (Tóth R., 43.) – Njie (Piscsur, 86.), Bumba (Krpics, 86.), Schön – Huszár M. (Stefulj, 60.).
Vezetőedző: Borbély Balázs
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Videoton: Kemenes – Simut (Kovács K., a szünetben), Kocsis G., Köllő – Kovács B. (Ominger, 61.), Somogyi, Zsótér, Murka (Hesz, a szünetben) – Geiger, Bertók (Dékei, a szünetben) – Kovács P. (Bedi, 67.).
Vezetőedző: Pető Tamás
 
Gólszerző: Benbuali (64.), Köllő (90+1. – öngól)
 

A párosítás a Videoton tavalyi kiesése és keretének gyakorlatilag teljes cseréje miatt ugyan pillanatnyilag nem NB I-es, ám a Mol Magyar Kupa csütörtöki zárásának körítése mindenképp az volt Győrben. Mindkét szurkolótábor kitett magáért, sőt, olykor talán túl is lőttek a célon, nemegyszer ugrasztotta fel a székéről az avatatlanokat a fülsiketítő petárdák, hang-gránátok robbanása. 

Pető Tamás vezetőedző látványosan az NB II-es kiesés elleni harcra tartalékolta a csapatát, alig-alig lehetett alapembereket felfedezni a Videoton kezdőcsapatában, számos fiatal kapott lehetőséget a felfokozott hangulatú rangadón. A fehérváriak 5–4–1-es felállásban védekeztek, s jól állták a sarat. A hazaiak nyomtak, de különösebb helyzetet nem tudtak kialakítani.

Hármas cserével igyekezte felfrissíteni a szünet után csapatát Pető Tamás. Kemenes Botond első nagy bravúrját az 53. percben mutatta be (az első félidőben többnyire elkerülték a kaput a győri kísérletek), jobb oldali szöglet után Nfansu Njie fejelt, a kapus pedig a jobb sarokba tartó labdát, majd a kipattanót is ügyes ugrással védte. A fehérváriak erőfeszítéseik elismerésének tekinthetik, hogy a 60. percben két nagyágyút kellett pályára küldenie Borbély Balázsnak: Nadir Benbuali és Daniel Stefulj megmozdulásait kellett innentől hatástalanítaniuk. Ez már nem ment, a friss minőségi cseréket követően az algériai támadóhoz roppant szerencsésen pattant vissza a labda a tizenhatos előterében, és jobbal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát a 64. percben. A Videoton fiatal játékosai nagy lelkesedéssel folytatták a játékot, és ha a rutinos futballisták játékba állítása a fehérváriak elismerése volt, akkor az is, hogy egyáltalán nem dőlhettek hátra a győriek, innentől formás, gyors ellentámadásokkal okoztak azért zavart Samuel Petrás kapuja előtt. Már nem kellett a döntetlent védenie a vendégeknek és így komoly zavarok keletkeztek a győri védelemben. Ennek ellenére a 78. percben Nfansu Njie eldönthette volna a mérkőzést, de a kivetődő Kemenest találta el ziccerben.

A 90. perc után az ETO végül a megnyugtató második gólt is megszerezte szerencsés körülmények között. Egy szögletet követően Benbuali fejese bedobás felé tartott, de eltalálta Köllőt, akinek a válláról védhetetlenül pattant a kapuba a labda. Ha visszafogott játékkal, de legyőzte egyik legnagyobb riválisát a győri csapat, és bejutott a Mol Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé, ahol a Kecskemét lesz az ellenfele. 2–0
 

MESTERMÉRLEG
Borbély Balázs: – Jó iramú és hangulatú mérkőzés volt. Az első félidőben az idényben eddig keveset játszóknak is lehetőséget adtunk. Rendben volt a hozzáállás és a tempó is, de hiányzott a nyugalom és a határozottság. Sajnos csak a hatvanadik perc, a tapasztalt Daniel Stefulj és Nadir Benbuali pályára lépése hozott áttörést – higgadtságot, gólt és továbbjutást vártunk, megkaptuk.
 
 
 
 
 
Pető Tamás: – Az első félidőben kicsit bátortalanul futballoztunk, de sok fiatallal álltunk fel, ennyi néző előtt és ilyen hangulatban még nemigen játszottak. A hármas csere után felszabadultabbak lettünk, sajnos a védekezésünk elcsúszott, abból kaptunk egy gólt, de ez is feldobott minket, még bátrabbak lettünk. Büszke vagyok a csapatra, és szerintem mi adtuk a mezőny legjobbját, Somogyi Ádámot, szép jövő áll előtte.
 
 
 
 
 
2026.02.12. 23:27
 
Vissza    Nyomtatás